Aktywny krzem leczniczy - właściwości - Krzem organiczny dla organizmu

Home / Krzem organiczny / Aktywny krzem leczniczy - właściwości - Krzem organiczny dla organizmu

Krzem leczniczy z najwyższej półki

Krzem aktywny pochodzący z naszego sklepu internetowego, to nic innego, jak rozpuszczalna w wodzie i nieutleniona postać krzemu podstawowego. Dzięki swoim charakterystycznym właściwościom jest on dobrze przyswajalny przez nasz organizm już na poziomie komórkowym. Krzem organiczny osiąga swoje efekty zdrowotne dzięki dwóm cechom. Pierwszą z nich jest fakt, iż bardzo dobrze łączy się on z wodą, co umożliwia jego cyrkulację wraz z krwią. Druga kwestia związana jest niejako z odpychaniem wody, co ułatwia przenikanie tego minerału przez powłokę ochronną skóry. Do najważniejszych cech krzemu dla organizmu, znajdującego się w naszym sklepie, zaliczyć można przede wszystkim: wysoką przyswajalność, nietoksyczność, brak efektów ubocznych, jak również błyskawiczne działanie.

Krzem aktywny – dlaczego warto nabyć go właśnie u nas?

Nasza firma posiada w swojej ofercie krzem leczniczy najwyższej jakości. Jego właściwości są dobrze znane i cenione przez naszych klientów. Jesteśmy oficjalnym dostawcą suplementów dla Polskiego Związku Narciarskiego oraz oficjalnym sponsorem Macieja Kota. Dostarczamy swoje produkty mistrzom świata oraz medalistom igrzysk olimpijskich, co tylko potwierdza wysoką ich skuteczność. Mamy ogromny zaszczyt zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Jako wyłączny, autoryzowany partner handlowy firmy Glycan Group w Polsce – konsorcjum zainicjowanego i stworzonego przez profesora dr Christiana Daniela Assoun, prekursora i genialnego wynalazcy produktów krzemowych.

Krzem organiczny – właściwości

Krzem organiczny posiada szereg właściwości zdrowotnych, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Bez wątpienia jest to niezwykle istotne element budulcowy kości, ich wzrostu, mineralizacji oraz wapnienia. Krzem przyczynia się także do zagęszczenia struktury szkieletu, czyli, innymi słowy, sieciowania tkanki łącznej. Badania przeprowadzane nad właściwościami aktywnego krzemu leczniczego wyraźnie wykazały jego dobroczynny wpływ na kondycję włosów i paznokci.

Krzem dla organizmu – krzem leczniczy dla każdego

Warto również wiedzieć, że krzem organiczny jest odpowiedzialny za lokowanie wapnia i magnezu i jest zaangażowany w syntezę białek. Około 70 pierwiastków nie jest przyswajanych a około 90 reakcji biochemicznych nie dochodzi do skutku lub są zaburzone, jeżeli brakuje krzemu. Jego piezoelektryczne właściwości wpływają na lepszą komunikację międzykomórkową, lecz nie tylko. Zawartość leczniczego krzemu aktywnego w naszym organizmie zmniejsza się z wiekiem, zwłaszcza po 40 roku życia. Większa ilość krzemu jest zauważalna w miejscach procesu regeneracji, naprawy i tworzenia nowych komórek. Nie ma go w ogóle tam, gdzie tkanki i komórki umierają. Dlatego też nazywany jest pierwiastkiem życia.