Krzem dla skóry

Home / Krzem organiczny / Krzem dla skóry

Krzem dla skóry – dlaczego jest tak ważny?

Krzem jest drugim pod względem ilości pierwiastkiem występującym w skorupie ziemskiej, a jego obecność widoczna jest przede wszystkim w kwarcu, piasku oraz wielu innych rodzajach skał. Jest to jednocześnie minerał, który znaleźć można w ludzkim ciele i stanowi on jeden z podstawowych składników tkanki łącznej, czyli między innymi chrząstki, skóry, czy też kości. Jego obecność jest całkowicie niezbędna przede wszystkim do biosyntezy kolagenu, kwasu hialuronowego, czy też elastyny. Ma on także korzystny wpływ na kondycję włosów, skóry oraz paznokci. Obecność krzemu maleje jednak wraz z upływem lat, dlatego też niezbędne jest jego uzupełnianie, między innymi poprzez stosowanie naszych preparatów.

Krzem dla skóry – co warto o nim wiedzieć?

Jednym z wielu atutów, jakimi wyróżnia się krzem dla skóry, który oddajemy do Państwa dyspozycji jest fakt, iż nie wywołuje on skutków ubocznych, nawet w przypadku długotrwałego stosowania. Nie ma również przeciwwskazań, by stosować go w połączeniu z innymi preparatami. Zastosowanie krzemu organicznego jest niezwykle szerokie, co oznacza, że można znaleźć go w produktach wzmacniających stawy, kości, układ krążenia, paznokcie, czy też skórę. Nie każdy wie, że krzem organiczny nazywany jest również „pierwiastkiem młodości”, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jego zakup, między innymi za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Dobroczynne właściwości krzemu dla skóry

Jedna z najistotniejszych ról krzemu to jego uczestnictwo w tworzeniu się włókien kolagenu w naszym organizmie. Włókna te można porównać do rusztowania, na którym są budowane tkanki. Jeśli ich stan jest dobry, widać to szczególnie na skórze, ponieważ zdrowe włókna kolagenu wpływają pozytywnie na jej elastyczność. W praktyce oznacza to o wiele mniejszą ilość zmarszczek.

Co równie ważne, stosowanie krzemu w znacznym stopniu przyspiesza leczenie uszkodzeń skóry, ścian naczyń krwionośnych oraz błon śluzowych. Drugim miejscem, w którym włókna kolageny stają się budulcem, to macierz kostna. Kości, dzięki udziałowi krzemu, stają się o wiele twardsze, co zapobiega ich łamaniu. To właśnie między innymi dlatego przyjęło się uważać, że krzem jest minerałem nadającym się do profilaktyki osteoporozy oraz minerałem, który skutecznie przeciwdziała starzeniu się skóry, Ma on także właściwości umożliwiające mu wyłapywanie atomów glinu z krwi, które mogłyby uszkadzać tkankę mózgową. Jeżeli również i Państwo poszukują preparatów z krzemem, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.