Kosmetyki naturalne

Home / Krzem organiczny / Kosmetyki naturalne

Skóra jest jednym z najważniejszych narządów organizmu człowieka , powierzchnia u dorosłej osoby wynosi 1,5-2 m2, jej masa razem z tkanką właściwą wynosi ok. 18-20 kg, sam naskórek waży ok. 0,5 kg, skóra właściwa ok 3,5 kg.

Grubość skóry uzależniona jest od okolicy ciała i waha się w granicach 0,5 do 4 mm. Grubość w niektórych miejscach uzależniona jest także od czynników zewnętrznych i np. od rodzaju wykonywanej pracy (dla przykładu ręce) .

Najważniejszą funkcją skóry jest ochrona narządów wewnętrznych przed działaniem czynników zewnętrznych oraz utrzymanie równowagi pomiędzy ustrojem a otoczeniem – funkcja bierna. Skóra ma także bardzo ważne aktywne funkcje – wydalnicza, wydzielnicza, obronna, regulacyjna i czuciowa. Szczegółowy opis funkcji skóry zająłby bardzo dużo miejsca – zainteresowanych odsyłamy do poszukiwań .

Skóra to pierwsza bariera przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jak widać jest to bardzo ważny organ, jakże często jednak zaniedbywany.

Ale przecież większość z nas dba o skórę – codziennie stosujemy kremy, balsamy, oliwki, peelingi. Do kąpieli używamy mydeł, żeli, szamponów.Kobiety dbają o siebie – wykonują perfekcyjne makijaże stosując podkłady, fluidy, pudry, szminki, cienie do powiek, tusze do rzęs. Malują paznokcie, farbują włosy.

Większość z nas stosuje dezodoranty, roll on`y, blokery potu. Czy naprawdę w ten sposób dbamy o skórę – to jest o nasz organizm ?

Kto z nas czyta składniki kosmetyków, które kupujemy. Kto z nas zastanawia się czy aby nie za dużo wszystkiego naraz ? Weźmy jeszcze pod uwagę, że na skórze nosimy ubrania , które są prane w proszkach, płukane w pachnących płynach, czasem czyszczone chemicznie . Wszystko to także ma kontakt z naszą skórą.

Niestety zdecydowana większość wymienionych wcześniej produktów zawiera w swoich składach substancje chemiczne, oczywiście są one w dozwolonych ilościach ale często ich kumulacja z różnych produktów odbija się na stanie naszej skóry a często i na naszym zdrowiu.

Parabeny i inne konserwanty stosowane powszechnie w kosmetykach i innych preparatach dostają się poprzez skórę do organizmu i mają udowodniony wpływ na zaburzenia pracy m.in. układu hormonalnego, co negatywnie wpływa na zdrowie.

Serie parabenów E214 – 218 ethlyl-, metyl, fenyl, propyloparaben ( i inne) przekraczają bariery skórne, migrują w mikrokrążeniu i stanowią potencjalnie zagrożenie rakotwórcze .

Czytajmy składy, wybierajmy świadomie. Na rynku jest bardzo duży wybór naturalnych środków pielęgnacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą .

Proponujemy także zobaczyć stronę, na której znajdziecie Państwo naturalne mydła i olejki do pielęgnacji skóry: morze-mydla.eu