Cogito ergo sum – myślę więc jestem – ta znana sentencja francuskiego filozofa i matematyka Rene Descartes’a – Kartezjusza jasno określa człowieka jako istotę myślącą.

Przez miliony lat ewolucji życia na Ziemi, to człowiek choć zewnętrznie był najgorzej przystosowany do życia, to jako jedyny wyposażony był w umysł . Otrzymaliśmy wspaniały dar od natury i w pełni go wykorzystujemy.

Jesteśmy świadkami ogromnego rozwoju – zwłaszcza technologicznego, w bardzo krótkim czasie. Jesteśmy ludźmi, którzy pamiętają epokę lampy naftowej, a w tej chwili widzimy się i możemy rozmawiać z osobą na drugim końcu Świata. Podobno nawet podbijamy kosmos. Doświadczamy obecnie niezwykłych przemian. Ten niesamowity rozwój ma niestety też „ciemne strony”. Organizm ludzki nie ewoluuje tak szybko, jak szybko następuję rozwój jego otoczenia.

Rozwój technologiczny i ekonomiczny to zwiększone zanieczyszczenie środowiska. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że oddychamy zatrutym powietrzem – to nie tylko fabryczne kominy ale też niezliczona ilość samochodów, wypuszczających codziennie trujące substancje.

Kilka miliardów ludzi na Ziemi codziennie zjada ogromne ilości pożywienia i codziennie generuje niezliczoną ilość odpadów, a te z kolei wymagają kolejnych gigawatów energii, zużywanej do utylizacji tych odpadów.

Produkujemy codziennie więcej żywności niż jesteśmy w stanie zjeść. A mimo to są miliony ludzi, którzy cierpią głód i również z głodu umierają.

Zwierzęta hodowlane otrzymują hormony wzrostu, antybiotyki. Karmione są mączkami pozyskanymi z resztek po zabitych innych zwierzętach. Ziemia pod uprawę roślin nawożona jest w niekontrolowany sposób. A celem jest wyłącznie większy zbiór upraw. I wreszcie przepiękna, kolorowa żywność w plastikowych opakowaniach – z długą datą przydatności do spożycia.

Tym wszystkim odżywiamy się my – ludzie myślący. Czas przestać się dziwić, że chorujemy na coraz to nowe i wcześniej nieznane choroby.

Jest jeszcze coś, czego nie widzimy, nie czujemy – to smog magnetyczny. Trudno znaleźć miejsce pozbawione urządzeń elektrycznych czy elektronicznych – to właśnie współczesne życie człowieka myślącego.

Żyjemy wygodnie, mamy gadżety ułatwiające życie albo dostarczające rozrywek. Jest przyjemnie, wygodnie i łatwo. Nie musimy walczyć o jedzenie, o przetrwanie.

Urządzenia medyczne i lekarstwa są coraz bardziej zaawansowane i dostępne praktycznie beż ograniczeń.

Powinniśmy więc żyć dłużej, być zdrowi i cieszyć się posiadanymi rzeczami. Ale czy jest tak rzeczywiście ?

Nie zatrzymamy rozwoju i zmian z tym związanych. Lecz najwyższy czas włączyć własne myślenie, zastanowić się kto jest odpowiedzialny za nasze życie, nasze zdrowie. Przestać zwalać winę na system, na innych, na okoliczności, na pecha .

Myślę, więc jestem …czy może : „jestem, więc myślę” ?

My jesteśmy, więc myślimy !

To jest nasza filozofia i styl życia.

Filozofia naszej Firmy i naszej Rodziny.

Wiemy, że to my ponosimy odpowiedzialność za nasze życie. Możemy świadomie decydować jak się odżywiamy, w jakim towarzystwie przebywamy, jak myślimy, co robimy z wolnym czasem, jak traktujemy siebie i innych.

Jeśli podzielasz nasze poglądy – bardzo się cieszymy.

Jeśli nie – szanujemy Twoje zdanie i Twój wybór.

Oddaj swoje życie w najlepsze ręce – w swoje ręce !

EWA I SŁAWOMIR SZCZEPAŃSCY